Korduma kippuvad küsimused

Mis teha kui meil ei ole raha?

Üheks heaks gruppi liitvaks kogemuseks ongi üheskoos reisiks raha kogumine. Selleks sobib näiteks koguduses kohviku tegemine, koos kusagil abitöödel käimine, käepaelte müümine jne. Samuti tasub suhelda koguduseliikmetega ja leida nõnda endale kaasaelajaid,  -palvetajaid ja toetajaid. Kui mõtted otsas, võtke meiega ühendust ja koos leiame sobiva idee.

Kui palju inimesi võib olla ühes noortegrupis?

Grupi suurusele ei ole piiranguid, aga miinimum mida soovitame on 3 inimest. Sõltuvalt misjonireisi sihtkohast on soovitav meeskondade suurus vahemikus umbes 5-20 noort. Kui oled üksi või olete väiksem rühm, liidame teid mõne teise rühmaga. 

Kas ettevalmistuslaagris on ka teisi noorterühmasid?

Misjoniseiklusele võib tulla noortemeeskondi ja noori üle kogu Eesti. 

Olen noortejuht ja tulen koos oma noortega, mis on minu roll meeskonna juhina?

Sa oled vastutav oma rühma eest ja sinule jääb “viimane sõna” igas situatsioonis. Sind vabastatakse praktilisest vastutusest et saaksid pühendada ennast oma noortele kogu ettevalmistuse ja misjonireisi jooksul.


Mis on vanusepiirang noortele?

Miinimum vanus on 15 aastat, aga see on grupijuhi otsustada kui ta soovib nooremaid grupiliikmeid kaasata. Vanuse ülempiiri ei ole.


Ma olen üksinda juhi positsioonis, kas te saaksite mulle kaasjuhte leida?

Kui teil on soove juhtimises abi saada, siis andke sellest varakult teada, me kindlasti soovime teid selles aidata. Iga rühmaga tulevad kaasa ka Noorte Missiooni töötajad ja nad on teile kindlasti ka lisajõuks. Samas on misjoniseiklus heaks kohaks, kus aidata vanematel noortel võtta vastutust ja saada juhtimiskogemusi teile kaasjuhtideks olles.

Kuidas me reisime?

Kuna soovime hoida reisikulutusi minimaalsetena, siis enamjaolt autode, busside või rongiga.Majutus, kuidas see välja näeb?

Treeninglaagris ööbime kas tubades ja voodites, või suuremates ruumides madratsite peal. Misjonireisil peaksid olema valmis magama põrandal madratsite ja magamiskottidega